jordylara692 jordylara692
  • 27-02-2024
  • Mathematics
contestada

If cooking oil cost $0.06 per tablespoon how much would 1½ teaspoons cost (there are 3 teaspoons in one tablespoon)

Respuesta :

Otras preguntas

Please Help Assap!!! Marking brainliest. What conclusions can be drawn about Odysseus based on a comparison between him and the Cyclops? Check all that apply. O
Slime is made with 3 parts starch and 5 parts glue. If ! only have 2.5 cups of glue, how many cups of starch should I use?
-2x^2+8x-9+4x+7x^2+2
Sorry if this is not related. What is the best game programming language to learn?
help me i have no clue
{(5,10), (6,20), (7,23), (8,35)}
Simplify 7^8 divided by 7^4
Jimmy invests $4,000 in an account that pays 2% annual interest, compounded semi-annually. What is his balance, to the nearest cent, at the end of 10 years?
1: Which sentences completes the idea web? * 15 points Classical ballet focused on flowing, graceful movements. Martha's dance style was very different from cla
A cookie factory uses 4 1/4 bags of flour in each batch of cookies. The factory uses 8 1/2 bags of flour yesterday. How many batches of cookies did the factory