turvadeconfi809 turvadeconfi809
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

2 kg de plátanos y 3 kg de manzanas cuestan 6,70 € por otra parte 1 kg de manzanas y 3 kg de plátanos cuestan 5, 15 € ¿cuánto cuesta el kilogramo de manzanas?¿ y el de plátanos ?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the product of all positive divisors of $10$?
What is "ferry"? Brainliest if correct
What is the slope of this line?
Sarah owns a car that runs on a mixture of gasoline and ethanol. She can buy fuels that have 85% ethanol or 25% ethanol. How much of each type of fuel should sh
Can someone help me with this
How would you express the frequency of a wave in which five peaks passed a given point each second? Please explain your answer.
I think of a number, multiply it by 2, subtract 6 and then divide by 4. If the answer is 8, what was the original number?
proof diagram given angle 1 is equal to angle 5 true line p is parallel to line r
MATH HELP 20 POINTS Explain the difference between finding the GCF and the LCM of variables. Refer to answer for Parts A and C above in your explanation.
Which of the following was a major failure of Reconstruction? It failed to change the Constitution. It failed to give African Americans the option to own