26lunamartinez 26lunamartinez
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

Hailey visits a nail salon that charges $25 for a manicure and $4 per nail for extra designs. At another salon, Bella pays $3 per nail for extra designs in addition to $30 for a manicure. How much should they each plan to spend if they want their cost and number of designs to be the same?

Respuesta :

Otras preguntas

help Select all equations that are true. A. 2 2 3 × 4 = 8 2 3 B. 3 1 3 × 5 8 = 2 1 12 C. 6 2 3 × 2 1 2 = 16 2 3 D. 1 5 12 × 6 2 3 = 9 4 9 E. 4 1 2 × 3
After you research and collect your information, develop your argument. Use information from the sources you've researched to support your arguments. Be sure to
PLS HELP ME! I WILL GIVE BRAINLIEST!
Can someone solve this
Please help Put the following processes of protein synthesis in the correct order. 1.DNA strands unwind and separate 2.mRNA copies DNA according to complimenta
Sugarland Company is using new cost drivers for its accounting system. One driver material handling for unit variable costs and number of inspections for a pool
PLS HELP WILL MARK BRAINLEST
anwer and you get brainlist
Help me with this!!!
How many 1/4 cups are there in 2 cups? Didn't have a subject for foods class...