cocoabean1370 cocoabean1370
  • 25-01-2024
  • Mathematics
contestada

6 ounce jar of pudding cost .72 cents, and a 3 ounce box cost .27 cents. what is the differince in the cost per ounce.

Respuesta :

Otras preguntas

Simple machines make work easier by changing which two factors?
A package of shredded cheese contains 2 cups. If each mini-pizza is topped exactly with the same amount of cheese, how many mini-pizzas can be made from one pac
if the velocity of a body changes from 13 m/s to 30 m/s while undergoing constant acceleration what's the average velocity of the body?
A recipe for one batch of KFC buttermilk biscuits calls for 1 ½ cups all-purpose flour, 1 teaspoon salt, 1 tablespoon sugar, 1 tablespoon baking powder, 1/3 c
I need help with this question please
Mrs. Valdez wanted to determine the number of people, p, she could safely take in her car to the fun run. She determined that p < 5.
if you have a 1.5 L container of tea and the label state that the container contains 1.2 g of sugar grams of sugar what's the concentrated of sugar in the tea
How do two isotopes of the same element different? A. They have different numbers of protons. B. They have different charges. C. They have different atomic numb
I’m just not getting these right. Can someone help me?
John can create 3 apps in 6 weeks while Ben can do the same job in 2 weeks. How many weeks would it take them to create 10 apps together? i need an eqaution to