rs35433 rs35433
  • 25-01-2024
  • Mathematics
contestada

A fast food restaurant had 7 boxes of chicken for $31.08. A competing resturaunt had 5 boxes of chicken fingers for $22.80. Which food has a higher protein unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

A quadrilateral is inscribed in a circle. Find the measure of each of the angles of the quadrilateral. Show your work and/or explain how you got your answer. m
how to say i love my family in spanish
Classify each of these reactions. Ba(ClO3)2(s)⟶BaCl2(s) 3O2(g)Ba(ClO3)2(s)⟶BaCl2(s) 3O2(g) acid–base neutralization precipitation redox none of the above 2NaCl(
What kind of paragraph is the following? A. Supporting Paragraph B. Introductory Paragraph C. Classification Paragraph D. Concluding Paragraph
how dental braces work?
Why did the colonists fight the BritishAbecause the colonists wanted religious freedomB.because the colonists wanted a new kingCO because of high taxesD.(becaus
plz help me WILL GIVE BRAINLIEST
Was Napoleon a hero or a villain?
It costs the Quality company $.14 per mile to run its van. On Monday the van traveled 87.6 miles. How much did it cost to run the van that day
Factor out 1/8 of 1/8x - 49/8