farahabdelqader17 farahabdelqader17
  • 25-01-2024
  • Mathematics
contestada

add a restaurant, you ate $65 meal. Do you want to leave a $20 tip. How much money will you be leaving for the tip?

Respuesta :

Otras preguntas

A certain brand of coffee costs $6.99 for 24.2 ounces What is the unit rate?
Show all your work and the answer in the space below.
synonym for the word prestige? A. ceremony B. scorn C. glory D. hardship
How long does it take for a daith piercing to heal.
Although we sometimes discuss an absent person's positive qualities with others, research shows that we are far more likely to ______ a person's negative featur
Overgrazing occurs when farm animals, like cows, sheep, and horses, eat all the plants on an area of land. When all of the plants have been eaten, the soil is l
This trapezoid has been divided into two right triangles and a rectangle. How can the area of the trapezoid be determined using the area of each shape? Enter y
The product of n and 4 plus 7
help pls rn is all in the picture
Guys can anyone who knows about this explain i will mark brainliest no links. thanks! :)