abigail73322 abigail73322
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

A cereal bar factory produces 2 x 105
packets of cereal bars per hour. Each
packet of cereal bars costs 43p to
produce.
How much does it cost the factory per
hour to produce packets of cereal bars?
Give your answer in pence (p) in
standard form.

Respuesta :

Otras preguntas

2(5x + 3) = 6x - 3 what is x?
The development of both the Telegraph and telephone contributed to the economic expansion of the us by increasing
What are the 3 C's and E of Decision MakingPls help me- I have never heard of this before 0-0The answers areClarify, Consider, Choose, EvaluateClarify, Classify
4. The wavelength of a violet light wave is measured as 435 nm. a. What is this wave's frequency? b. How much energy does this wave have?
In what ways does this story reflect social issues facing America in the 1960s? Consider descriptions of Elena's school and neighborhood, as well as Eugene's mo
20 to 8 in simpliest form
What is the solution to the equation? sqrt x+ 3 = 12 O A. 225 OB. 81 OC. 3 OD. no solution
Which figure has a greater surface area? And how do I find the surface area? thanks!
what is 7/721 long divison
The answer I don’t find it no where