natlliyg4282 natlliyg4282
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

Makayla bought 6 bananas for $4. What was the cost of the bananas in bananas per dollar?

a. 1.5 bananas per dollar
b. 1.25 bananas per dollar
c. 1.75 bananas per dollar
d. 1.0 banana per dollar

Respuesta :

Otras preguntas

In circle K with m/JKL = 74° and JK = 4, find the area of sector JKL. Round to the nearest hundredth.
Does Anyone Need Answer to Your Question Analyze the graph to describe the solubility of barium nitrate,Ba(NO₃)₂. At 60°C, ✔ 200 g must be added to 1 L of wat
help ty so much lol 9th grade stuff
what effect did the israeli palestinian conflict have on lebanon
The white primary stopped most Black people from voting by limiting primary. elections to: A. members of the mostly white Republican party. B. members of the mo
Calculate the area of the composite figure
Write a reflection on the entire research project indicating how #feesmustfall campaign affected your thinking, attitude and behaviour
What’s the error in this problem pls help!!
Je peut avoir la réponse à c’est exercices avec des calcules détaillées svp
How do your experiences from the activity simulate your responses to life’s threats and challenges?