verdelusjanessa verdelusjanessa
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of sponges costs $2.16. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

Which statement describes a major challenge facing former slaves after the abolition of slavery in the United States? A. Freed slaves were prohibited from wo
I need help with math
Who decided the distribution of the surplus land of the Kiowa and Comanche Indians?
Which of following best describes what Europeans initially thought of the early American identity? A. It was largely borrowed from European ideas. B. It was
Which word in this sentence is an adverb? The brave firefighters raced quickly toward the abandoned warehouse. A. brave B. quickly C. toward D. abandoned
A wealthy couple refuse to help a poor beggar who appears at their door asking for food. When they discover that he is actually the king in disguise, they are p
PLease help me asap thx a bunch
List of organs in the cardiovascular system
If u = 6 feet, v = 7 feet, w = 4 feet, x = 7 feet, y = 13 feet, and z = 4 feet, what is the area of the object?
An atom has an atomic number 17 and atomic mass number 35. How many neutrons are present in its nucleus?