jlondono26
jlondono26 jlondono26
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

Jack and Jill paid $24.80 for lunch. Jack’s portion was $14.50. How much was Jill’s portion?

Respuesta :

Otras preguntas

find the unknown side length X, write your answer in simplest form.​
The cost of hiring a taxi consists of a fixed cost of $3 plus $0.5 per kilometer distance travelled. Write an expression in terms of y for hiring a taxi for y k
need some help with geometry ​
select all the simplified expression ​
After a lightning storm, the Rodriguez family notices the TV no longer works. What probably caused this malfunction? A. Power from the TV was pulled into the gr
Adventure play sells an mp3 for 18.00 and charges $3.25 per song. King music sell a player for $23.00 and charges $2.00. For how many songs will the cost be the
What produces Earth's magnetosphere?
Pls help I need an answer quick!
An employer uses the spreadsheet below to determine the average hourly salary of her four employees. She begins by determining the hourly salary of each person
A pasta recipe calls for 2 tablespoons of water for every 3 eggs. Using this ratio how many eggs would be needed if the recipe called for 16 tablespoons of wate