derrion2272 derrion2272
  • 25-05-2023
  • Mathematics
contestada

1) Charlie goes to the grocery store to buy to buy Goldfish (Baked Snack Crackers). He has a choice between a 28 gram package for $1.19 and a 12 once package for $14.99 Which deal is better? (cheaper

Respuesta :

Otras preguntas

What is the slope of this line? y = -4x + 7 A: 4 B: 7 C: -4 D: -7
What powerful king united ancient Egypt? A. Narmer B. Ramses II C. Amenhotep D. Tutankhamen
What was a central goal of Henry Grady’s idea for a New South? paying better wages developing industry preventing cities from growing limiting the crops farmers
HELP ME Which progressive president had the greatest effect on living and working conditions for the American people? Give 3 examples to support answer
PLEASE CHECK MY ANSWERS
What is 77+(83+15)? In Math
Why did Johnson back the war in Vietnam? He wanted to prevent a Communist takeover of Southeast Asia. He wanted the United States to control all of Southeast As
What can be calculated if you know the distance that an object travels in one unit of time?
There are 36 carpenters in a crew. On a certain day, 29 were present. What percent showed up for work ( round to the nearest tenth)
write the unit rate if you travel 100 miles in 4 h