rosajohson9650 rosajohson9650
  • 23-05-2023
  • Business
contestada

If the price per unit is R10 and 20 units are sold, then total revenue equals R200. Note, you will lose 50% of the mark for this question if you choose the incorrect option. A TRUE B. FALSE

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following is an example of a quadratic equation? A. y = 216+6 B. x²-64 = 0 C. y = 4x+6 D. x+10 = 33
1 Which are characteristics of carbon? Check all that apply. covalent bonding water soluble generally in nonelectrolytes low melting point rapid reaction rate f
What was one of Dadabhai Naoroji’s major accomplishments?
Find the sum : 3/8 + 22.5
What is your favorite activity?
prove that (1- cos(pi)/(8))(1-cos(3 pi)/(8))(1-cos(5 pi)/(8))(1=cos(7 pi)/(8))=(1)/(8)
How does a simile most clearly contribute to the overall meaning of this poem? Welcome to my room where everything's a mess. My sneakers share their smelly perf
any help? question in the photo.
If A=P+I make the subject as P
Please help!!! Thank you!!!!