mcgheezion1 mcgheezion1
  • 22-05-2023
  • Mathematics
contestada

- A 3-pound bag of whole apples costs $3.75, and a 2-pound bag of peeled apple slices costs $5.74. Miguel buys 12 pounds of peeled apple slices for the marching band and several bags of whole apples for a class field trip. Miguel spends $45.69. How many pounds of whole apples did Miguel buy?

Respuesta :

Otras preguntas

Please help if you do you are very nice and helpful it’s ok if you don’t want to though
Beethoven is a transitional figure between the Classical era and the Romantic era of music. True False
Quick circle graph percentages
mike cut a rope into four equal parts if the other cut rope was 38 feet 8 inches long how long is each cut piece
which is a better price: 5 for $1, 4 for 85¢, 2 for 25¢, or 6 for $1.10
can someone help please thank you
When do the geometric and the arithmetic means of a and b coincide? Only in the case when a (use a sign <,> etc.) b
When north korea invaded south korea in 1950, a. president truman asked for a declaration of war and was rebuffed by congress. b. congress declared war before p
how did warfare affect the civilizations of greece rome and the vikings
The current produced in homes is ______ current.