ntshepeng122 ntshepeng122
  • 24-12-2022
  • Mathematics
contestada

The liu family buys 20 pounds of chicken at the local market for $50. Which equation can be used to represent the cost, c, of buying x pounds of chicken at the same price per pound?.

Respuesta :

Otras preguntas

What is one way a company can work to build relationships with it's customers? A. A company can call all of its customers once a week to check in and see how th
List two ways currents affect life on earth.
evaluate a+6 for a=10​
I have multiple questions (in the picture)
The figure shows a pair of parallel line segments on a coordinate grid: A coordinate grid is shown from positive 6 to negative 6 on the x-axis and from positive
what is the area of this parallelogram?
How was Christianity spread through hierararchical diffusion?
You can walk and run thanks to the coordination between your joints, bones and skeletal muscles. What is the definition of "coordination" as it is used in the s
What are the 5 sections of the Declaration of Independence in order?
Are gender traits completely a result of societal expectations? Are there any parts of the human body that get oxygen directly from the air and not from the blo