nataudleung5405 nataudleung5405
  • 25-11-2022
  • Business
contestada

Daley went to the grocery store to buy berries. blueberries cost $1.50 per pound and strawberries cost $2.25 per pound. daley spent $10.50 on fruit. write an equation in standard form, where b is the number of pounds of blueberries and s is the number of pounds of strawberries. 1.5 2.25 = $10.50

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following describes a primary election? A. an election prior to a general election in which voters select the parties' candidates for office B
what the volume of 7 mol of hydrogen at stp
Elements on the periodic table are usually identified with?
Which expression is equivalent to 25a + 5b - 13
why did the United States want access to the missippi river
Evaluate -x + 4 for x = 6.
Please help 50 points
What are some figurative languages in this poem. I only need 3 examples. Sometimes when I'm aloneI Cry,Cause I am on my own.The tears I cry are bitter and warm.
The Kyoto Protocol focused on which one wildlife conservation. limiting pollution. cleaning up toxic waste sites. creating preserves to protect natural hab
Use the order of operations to simplify the following expression. Express your answer in simplest form 1/6 + 3/4divided by 2/3 3/5 1 9/24 1 1/7 1 7/24