Samzben Samzben
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.
1. Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.
grapes (pounds)
price (dollars)
2
6
1
Explain the meaning of each of the numbers you found.

Respuesta :

Otras preguntas

Divide 1.20m in the ratio 2:3:4
What is the meaning of the Japanese word sumimasen
Why did Stalin want Britain ant he United States to open a second front in France?
Dan's plant will require two shifts of skilled workers, seven days a week. As he does his research, he will pay particular attention to A. regulatory restricti
What is the cube root of 0.008? A) 2 B) 0.2 C) 0.02 D) 0.002
a repairman charges $40.50 per hour. this can be written as $40.50x.evaluate this expression if he works for 5 hours. 1.$8.10 2.$45.50 3.$162.00 4.$202.50
Hello, pouvez vous m'aider svp ? (x+3) (x+6) Il faut developper et réduire
State one advantage of using a stain to study frog skin cells with a microscope
The most common form of workplace writing is the A. e-mail. B. contract. C. text message. D. meeting summary.
The number of students who attend to school could be divided among 10, 12 or 16 busses, such that each bus transports an equal number of students. What is the m