surayyahjones surayyahjones
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

Two 40-ounce jars of peanut butter cost $10.34. Rita wants to buy twelve 40-ounce jars of peanut butter. By what scale factor should Rita multiply $10.34 to determine the cost of 12 jars of peanut butter? ( HELP THIS IS IMPORTANT I NEED ANSWER RN)

Respuesta :

Otras preguntas

given g(x)=-x+3. solve for x when g(x)=-1
Write couple of paragraphs on "Role of Youths inreforming the society.​
when did the Inca civilization exist
Write some harms of friction.
Brian and Colin are marking exam papers. Each set takes Brian 40 minutes and Colin 1 hour. Express the times Brian and Colin take as a ratio. Give your answer i
what is 30% as a fraction in simplest form.
Ermeson purchased a game that was on sale for 18%off the sales tax 8% let y represent the original price of the game write an expression that can determine the
Which of the following polymers contain nitrogen? A) starch B) glycogen C) cellulose D) wax E) hemoglobin
Completa las oraciones
How do I make myself stop binge-eating? I know one of u knows Please tell me