LeeanneG470190 LeeanneG470190
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

David is building a ramp.The material he will use to bulld the ramp costs $2.20 per square foot.What will the total cost of building the ramp be?

David is building a rampThe material he will use to bulld the ramp costs 220 per square footWhat will the total cost of building the ramp be class=

Respuesta :

Otras preguntas

The amount of energy in food is measured in a. watts. b. grams. c. Calories. d. kilowatts.
Which is the definition of visual rhetoric
Which subject is most likely to be studied by a biologist?
fill in the common equivalents. 1.) 66 2/3% 2.)3/4 =_____%
during all chemical reactions, mass, energy and charge are
For 4-6, use Lenny's shapes. You can trace and cut themout if you need to.4. Which 3 identical shapes puttogether will make this shape?5. Which 4 identical shap
The high degree of freedom in a market system is illustrated by the fact that
If a fault line is dotted or dashed, this means _____. the fault is under the surface the fault is either a reverse or strike-slip fault the fault rises above s
Graphing recorded data from a chart or table would be helpful for interpreting trends or patterns. Please select the best answer from the choices provided a. T
Which of the following bodily organs or systems can be affected by ionizing radiation? Glands, Eyes, Genitals, Nervous system, Gastrointestinal system?