malayka7 malayka7
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

6
Pens cost 20p each.
Rulers cost 60p each.
Saj buys some pens and some rulers.
He buys 8 rulers.
The total cost is £10
How many pens does he buy?

Respuesta :

Otras preguntas

Business leaders will be more effective if they are first able to prevent A.Necessary attrition B.Poor Training C.Wage increases D.legal issues
Do you know this it is for writhing
Textual evidence that supports why Guy Montag is an Anti-hero Quote. Page number
10 differences between standardized test and teacher made test.​
geometry help pls How do you say DE = FG? can someone explain why
Solve 1/x = 1/a + 1/b find x
identify 2 ways to measure mass​
Find the unit rate. 7 square foot in - hour ​
solve -5x+y=1 and 9x-2y=4 using multiplication and then elimination.​
Questi Holds instruétions for making proteins