deborahgbadeyan deborahgbadeyan
  • 22-10-2022
  • Mathematics
contestada

A boy bought some pencils for N60.00. If he had paid N1 less for each pencil, he could have bought 5 more pencils. How many pencils did he pay for?​

Respuesta :

Otras preguntas

what is drill? define​
Your answer is incorrect. It costs $3.68 for a pack of 16 pencils. Find the unit price in dollars per pencil. If necessary, round your answer to the nearest cen
Please help!! You have a bag of marbles with 4 red, 9 blue, 5 white, and 12 yellow. What is the probability you pull a blue or white marble on your first grab
The world longest mountain chain where the Incas settled?
In a candy store, a $12.00 jar of candy is labeled, "30% off." What is the discount as a dollar amount?
Evaluate 5•(6-11) please
What is movement energy?
HELP ILL GIVE BRAINLY IF ITS RIGHT What is the volume of this composite solid? 2 m 4 m 7 m 2 m 2 m O A. 78 cubic meters B. 64 cubic meters Ο Ο Ο C. 58 cubic me
A 5 question quiz is taken in which the 1st and 2nd questions have 4 answer choices, the 3rd and 4th have 3 answer choices, and the last question has 5 answer c
Surface area and volume in a cube, please help