itsalwayswithb
itsalwayswithb itsalwayswithb
  • 24-09-2022
  • Mathematics
contestada

A certain species of fish costs $3.29 each. You can spend at most $25. How many of this type of fish can you buy for your aquarium?​

Respuesta :

Otras preguntas

round 8.36 to the nearest one decimal place
To distribute one or more presentations for use on another computer, which of the following features should you use?
Ethos is an appeal to _____. a.)the audience's sense of right and wrong b.)the speaker's credibility c.)the audience's sense of logic d.)the audience's emo
a football team gains 8 yards in one play, loses 5 yards in the next. What is the teams total yardage for the two plays
Which statement best explains the aesthetic elements of a literary work
Discuss how climate change, overpopulation, or a local environmental issue may have impacted land or aquatic biomes. Was the impact positive or negative? (5 poi
The most penetrating type of radiation is _____ radiation. a. positron b. beta c. alpha d. gamma
Theo's mom bought an eight-pack of juice boxes at the store for $4. Find the unit rate for the juice boxes
it an animal is asymmetrical what can you tell about its body parts
Which is correct to say, “The yolk of the egg are white” or “The yolk of the egg is white”?