Coolmathgame Coolmathgame
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

A box of packaged snacks contains 6 individual bags and costs $5.40. Each individual bag contains 18 crackers. What is the cost per cracker?

Respuesta :

Otras preguntas

what state capital lies between two large lakes
Which of the statements below correctly compares the numbers 4⁄5 and 6⁄8. 4⁄5 = 6⁄8 4⁄5 > 6⁄8 4⁄5 < 6⁄8
what sort of layout should I use to write a "report" on a monument/how should I answer and in what format
The diagonal of a tv is 28 inches long. Assuming that this diagonal forms a pair of 30-60-90 right triangles, what are the exact length and width of the tv?
A new roll of wrapping paper has 6 5/8 yards of paper. Drew used 2 1/6 yards from the roll to wrap a gift. Which equation most closely estimates the number of y
What do individual shareholders gain when they buy shares of a company’s stock? A.)They gain partial ownership in the corporation. B.)They gain the power to fix
Radioactive isotopes are used to treat cancer true or false
are minerals organic or inorganic
Marc can run 2 miles in 16 minutes. At this rate, how long will it take Marc to run 5 miles? A) 8 minutes B) 30 minutes C) 40 minutes D) 50 minutes
slope 5/6 passing through (9,-6)