clxdz131 clxdz131
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

A 4-cup bottle of fabric softener costs $2.56. What is the price per fluid ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the type of vocabulary an author uses in a text
The equation of line a is y=−14x+3. If line b runs perpendicular to line a and passes through (2, 6), what would be the equation of line b?
Which of the following is the solution to the equation x + 8.6 = 36.2? 10.4 17.2 27.6 44.8
Jack drives 175 miles in 2.5hrs. How far can he go in 4hr
AYUDAAAAA Un litro de leche de búfala equivale a 1.7 litros de leche de vaca. ¿si tengo 27 litros de leche de búfalo, a cuantos litros de leche de vaca equivald
A popular brand of pen is available in 13 colors and 2 writing tips. How many different choices of pens do you have with this brand? There are ___ different cho
Do you think your mother or gister at home get women right? Put you logic Sentence​
Why is page one of the story the importance of being earnest important?
Find the value of x. A. 31 B. 25 C.5 D. 11
Which part of a persuasive message should catch your audience's interest and lure them into your topic? O Concluding device O Attention statement O Epilogue O S