reeganfae23 reeganfae23
  • 23-09-2022
  • Social Studies
contestada

Which of the following is an example of a symbol?
O
1) a hug
2) a Coca-Cola bottle
3) a frown
4) all of these

Respuesta :

Otras preguntas

There are 16 ounces in one pound. If 3.4 pounds of beef cost $4.95, what is the cost per ounce, to the nearest cent? $0.09 $0.31 $1.05 $1.46 $10.99
I do agree !!!! Plz answer this question ASAP. Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Escuchar B Level 1, pp. 106-107 WB CD 01 tracks 27-28 AVANZA! Goal: Listen to find out about the activities that some kids do. unt geWPS Listen to Luciana talk
what is the point slope form of (2,4), m=1/2
muchos / Las primas / chismes / dicen * Las primas dicen chismes muchos O Las primas muchos dicen chismes O Chismes las primas dicen muchos O Las primas dicen m
Frida quiere saber qué va a hacer su hermana menor por la mañana. Escribe las palabras correctas para completa la respuesta (answer). temprano. Luego voy a (2)
Identify and explain one advantage and one disadvantage to BMW if the government increased value added tax
Which phrase from the excerpt reveals Douglass's point of view about women's voting rights? Read the excerpt from Frederick Douglass's speech on the emancipatio
Ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
A chemist has a mixture with a temperature of 3.5°C. Then the chemist cools the mixture. The temperature changes by -14.2°C. What is the temperature of the mixt