hrt4bin hrt4bin
  • 21-09-2022
  • Chemistry
contestada


8. A 9.7 ounce milk shake costs $3.45. There are 16 ounces in a pound. Determine the cost of a 5.5kg milkshake.

(454g per pound)
(10^-3 kilo unit = 1 unit)

8 A 97 ounce milk shake costs 345 There are 16 ounces in a pound Determine the cost of a 55kg milkshake 454g per pound 103 kilo unit 1 unit class=

Respuesta :

Otras preguntas

A blank is a determination of an amount of something.
0.5(2a-3)-0.1=0.4(6+2a) Pls show work
Give an example of how a cells structure relates to its function in the body
Why does Boucher believe that obedience to government it particularly important?
food is the only limiting factor that keeps populations from growing too large
solve the question 15=2y-5
To which subsets of real numbers does the number -22 belong? Choose all that apply. a. Whole Numbers b. Rational Numbers c. Integers d. Irrational Numbers e.
Communism and socialism are largely based on the works of which economist?
Which action is taken by an offensive player in the game of lacrosse?
What are the next two numbers 0.3 0.7 1.1 1.5