raidenerai91 raidenerai91
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $8.28 for an 18 ounce jar of peanut butter. How much does it cost per ounce of peanut butter?​

Respuesta :

ryanh0342
ryanh0342 ryanh0342
  • 21-10-2021

Answer:

8.28/18 = 0.46

46 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The speed of sound waves through two different media, steel and air, was recorded. According to the graph, sound waves travel. A) through steel, but not throug
List two or three pairs of contrasts that describe ancient Egypt
Explain why 1.19 is the greatest amount of money it is possible to have without being able to make change for a dollar
solve: 2/3v+1/6v-1/4=7/12
Can anyone help me with this plsssszs
the book of time of Guillaume Prevost, , How is Peneb a hero? How is Yser a heroine? Is Friedrich a hero for risking his own life in order to help Sam?
Which of the following were causes of the Civil War? Select all that apply. border disputes trade difficulties individual freedom competition for resources
what is the meaning of inhumane farming methods
When was the fugitive slave act passed, and what were the consequences of this law?
Exaggeration or misinformation is used in the propaganda technique of appealing to emotion.