zayzayclements zayzayclements
  • 22-05-2021
  • Mathematics
contestada

4 hamburgers and 2 tacos cost $19.
6 hamburgers and 4 tacos cost $34.
What is the price of one taco? (decimals are possible)

Respuesta :

justingoff38 justingoff38
  • 22-05-2021
About 3.3 dollars for a taco i’d say
Answer Link

Otras preguntas

Explain how to write a function rule from the table below. x :2 4 6 y :1 0 –1
Where would you look to find an article on recent fashion trends? A. Encyclopedia B. Readers' Guide C. Who's Who D. Card catalog
Reactions which do not continue to completion are called _____reactions ps not called incomplete
how do you determine whether three sets of points is collinear
Which of these methods for unification were acceptable to the conquered people? Explain.
Using diplomacy as a way to end conflicts between nations is one of the functions of the UN. NGOs. the Chief Negotiator. the UN General Assembly.
When you take notes during reading, what should you be trying to do? answer questions and make connections copy each line of the story word for word write a
Which group of organisms in the carbon cycle converts carbon into a form that is available to primary consumers?
chef dianapurchased 10 /1half pounds of beefand 5 1half pounds of pork to make meatloaf for her restaunant . on the weekend she used 13 and 2thirds pounds of m
What Was Mahatma Gandhi's Job?