ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little Debbie cakes for $2.15. How
much money did I spend?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2021

Answer:

Kindly refer to the attachment

Thank U Next

Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

welve books cost $59.88 and books cost $104.79. Is there is a constant of proportionality between these purchases? plain.
Solve the radical equation. x + 4 =√x + 10 What is the extraneous solution to the radical equation? O The solution -1 is an extraneous solution. O Both -1 and
What information may be included in a scheduling tool? Check all that apply. O when to study Ophone numbers O how long to study O classes to study for Oschool b
There are 914 students enrolled in Lakeview Elementary School. Frederich Elementary School has 276 fewer students enrolled. How many students are enrolled at Fr
Dan has 5 yellow cars. He has 3 red cars. How many cars does he have? SOMEONE HELP, I’M POSTING EASY QUESTIONS SO YOU CAN EARN EASY POINTS!! NO RANDOM ANSWERS.
Jack's bicycle has a mass of 9 kilograms. What is the mass of Jack's bicycle in grams?
April 10, 1912 Today, I stood aboard the deck of the greatest ship the world has ever seen. They call her the Titanic, and although she might not be the fastest
To what extent was the trc an intsrument of reconciliation between victims and perpetrators
Which sentence best states two central ideas that support blancs argument
13+-2x=-17 help abs explain steps if u can please