VilleCS499 VilleCS499
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

five hotdogs cost $1.80.Each hotdog cost the same amount.What is the cost per hotdog in dollars and cents

Respuesta :

chimiking chimiking
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

Answer Link
jcarney2024
jcarney2024 jcarney2024
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

You divide $1.80 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

■ Tacha la palabra que no pertenece al grupo de sinónimos. Murmurar Gritar Reflexionar Decir Callar
Solve this problem. This is about coordinates
Write a 8 sentence response to the following. "It is a good to increase the minimum wage to $15.50 an hour in California". Be sure, to analyse the topic from
Consider x=h(y,z) as a parametrized surface in the natural way. Write the equation of the tangent plane to the surface at the point (-2,-5,0) given that dh/dy
Órgano que permite el acceso de nuevas organizaciones políticas al sistema político de la década de 1970?
b) Decrease R1500 in the ratio of 2:5 ​
The coordinates of the vertices of ΔPQR are P(2, 3), Q(−1, 0), and R(1, −2). Find the side lengths and the angle measures.
1. Purpose of this project 2. Type of research I will use in my project 3. Introduction Activity ​
Hey, does anyone remember the questions of the RS GCSE AQA 2023 themes paper? Themes A,B,D and/or F? This is that paper the year 11s of 2023 sat last May.
How did these events attempt to overcome the institutional and personal costs of voting