saro37 saro37
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

Diego is inviting some friends over to watch movies. He is buying popcorn and peanuts. Popcorn costs 6 cents per ounce and peanuts cost 17 cents per ounce.

Respuesta :

kjmccrea11 kjmccrea11
  • 30-11-2020

Answer: send the full question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Who invented the electric trolley car?
What time is it 15 minutes before 5:30
WHAT IS 5572 ROUNDED TO THE NEAREST THOUSAND
what does Uncle Sam represent?
how is the mississippi river important for farming and trade
How do the abiotic conditions of a biome affect the biotic factors in an ecosystem?
How many neutrons does Uranium-238 have if it has 92 protons?
Which describes the second Great Awakening of the early 1800s?
if you pull down on a mass that hangs from a spring, it will bounce up and down for a while before stopping. Why does the mass bounce?
The saucer for Roger's teacup has a radius of 3 centimeters. What is the saucer's circumference? Use 3.14 for π.