kiwi6352
kiwi6352 kiwi6352
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

I need an answer pls!

I need an answer pls class=

Respuesta :

randomperson77
randomperson77 randomperson77
  • 24-10-2020

Answer:

$0.60

Step-by-step explanation:

Well, to find the cost of one cookie, we have to divide 9 by 15.

9/15=.6

.6 as cents is 60 cents.

Each cookie costs 60 cents.

Hope this helped you!! Have a wonderful day ^^

Answer Link
nvelez2008
nvelez2008 nvelez2008
  • 24-10-2020

Answer:

0.6 Cents per cookie

Step-by-step explanation:

If you divide the cost by 15 you'll get 0.6 Cents.

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

what is the greatest whole number that rounds to 621860
what does a mu mean in physics
Why did Andrew Hamilton defend John Peter Zenger and free speech
What is the product for 21/81 times 81/21
32 over 36 in simplest form
What is the degree measure of two thirds of a full turn?
What is 5/6 times 12
What element of art did Vincent Van Gogh use most often in drawing below. This is the most basic element of art. A. Geometric Shape B. Line C .Negative Space
0.87 rounded to the nearest whole number?
write (x-4y) ^2 as a polynomial