Seudónimo Seudónimo
  • 24-06-2016
  • Mathematics
contestada

If a ball of yarn is $3.00each or $24 for eight balls of yarn. If each ball of yarn is 25% off how much will eight balls of yarn cost?

Respuesta :

200wilvo 200wilvo
  • 24-06-2016
It would cost $18 for 8 balls of yarn, or 2.25 for 1 ball of yarn.
Answer Link

Otras preguntas

Where did the first Americans come from? Where did they migrate?​
Can someone please help me it's urgent! Classify triangle ABC. Justify your classification.
How do I solve 4/9x - 10 > x/3 - 12 word for word steps?
what is a decimal that rounds to 4?​
use the properities to find the sum or product of 93+[68+7]
What is 8/12 as a mixed number in simplest form?
¿ Qué otro nombre se le puede llamar al Botiquín de Primeros auxilios en otro país?
why was the articles of confederation constructed as they were?
what word means water that's an adverb
***50 Points*** ONE QUESTION What happens when the need for basic human rights conflicts with a country’s cultural rights?