Seudónimo Seudónimo
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

If a 2 gallon container of vanilla ice cream sells for $9.89, the unit price is $4.945 per gallon.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2018

The answer would be true because if you mutiply by 2 it would give the answer

Answer Link

Otras preguntas

The ambulance took the injured boy ti the a) passerby, b) good bye, C) stand by, d) near by​
identify the decimal and simplified fractional form of 60​
5000 with a 44% Markdown
What do you admire most about your community? What would you improve?
IIII NEEEEDDDDD HEEELPPP PLEASEEEEE
Please help!! I don’t know where to start
please this is all of my points just help me pls ​
I NEED HELP ASAP!!!!!
Story of pandemic worldwide? 10 sentences
Can someone tell me what part of the fingernail this is , this really hurts